اخبار

اخبار روز دنیا در زمینه تندرستی ، ورزش ، توصیه های پزشکی ، تجهیزات جدید را می توانید از سایت آدور پیگیری نمایید

Inner Banner
مقالات

معرفی بهترین روش‌های درمان آرتروز ستون فقرات

آرتروز کمر و ستون فقرات یکی از بیماری‌های فرسایشی در غضروف‌های پوشش دهنده سر‌استخوان‌های درون مفصلی است که معمولا تا سن 45 سالگی بروز پیدا نمی‌کند. آرتروز را ..

۱۴۰۰/۰۳/۲۳ 11214 بیشتر بخوانید

معرفی جدیدترین راه‌های درمان آرتروز گردن

در دهه‌های گذشته روش‌های بسیاری برای درمان آرتروز معرفی شدند که هر کدام با توجه به مفصل درگیر، شرایط سنی بیمار، شدت و گستره بیماری، برای افراد مختلف قابل اجرا ه..

۱۴۰۰/۰۳/۲۲ 9370 بیشتر بخوانید

معرفی راه‌های درمان آرتروز پا بدون نیاز به جراحی

آرتروز یکی از شایع‌ترین بیماری‌های التهابی است که مفاصل بدن را درگیر کرده و به مرور زمان باعث از بین رفتن آن‌ها خواهد شد. با نازک شدن مفصل، استخوان‌ها شروع به س..

۱۴۰۰/۰۳/۱۷ 3828 بیشتر بخوانید

راه های درمان آرتروز شانه

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در استخوان‌بندی بدن انسان، شانه است. دامنه حرکت دستان ما و وزن هر دست، به طور مستقیم با سلامت شانه مرتبط است. به خطر افتادن سلامت شانه می..

۱۴۰۰/۰۳/۱۲ 3667 بیشتر بخوانید

درمان آرتروز

آرتروز از جمله بیماری‌هایی است که در سنین بالا بروز می‌کند، اما گاهی اضافه وزن، عدم تحرک، نشستن‌های طولانی‌مدت و سبک زندگی ناسالم می‌تواند منجر به کاهش سن ابتلا..

۱۳۹۹/۰۹/۱۸ 5086 بیشتر بخوانید

علائم آرتروز

مفاصل متحرک یا سینوویال، بیشتر در معرض آسیب و ابتلا به بیماری‌های مفصلی چون التهاب یا آرتریت هستند. مفصل آرنج، زانو، شانه، گردن، کمر، انگشتان دست، مچ دست، لگن ی..

۱۳۹۹/۰۹/۱۷ 3817 بیشتر بخوانید

درمان ساییدگی زانو

زانو از جمله مفاصلی است که بیشتر در معرض آسیب و ضربه قرار دارد، چرا که ایستادن‌های متناوب، افزایش وزن و به‌طور کلی سبک زندگی ناسالم، فشار زیادی به آن وارد کرده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 9995 بیشتر بخوانید

قفل شدن زانو

ما در طول روز از مفاصل زانو و ران به شدت کار می‌کشیم و گاهی به دلیل نشستن‌های زیاد، ورزش غیراصولی یا بی‌تحرکی، اضافه وزن و ... فشار مضاعفی را نیز بر زانو وارد م..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 11729 بیشتر بخوانید

زانو ضربدری

زانو ضربدری یا زانوی ایکس، نوعی از بدشکلی در استخوان‌های پا است. در زانو ضربدری، زانوهای فرد در حالت ایستاده بیش از حد به هم نزدیک می‌شوند؛ اما مچ پاهای فرد از ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 4460 بیشتر بخوانید

آسیب ‌های غضروف زانو

غضروف زانو یکی از مهمترین اجزای مفصل بزرگ زانو بوده و حرکاتی چون راه رفتن، خم شدن پا، نشستن، دویدن و ... را برای فرد ساده می‌کند. اگر غضروفی وجود نداشت، ساییده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۵ 22459 بیشتر بخوانید