Inner Banner
مقالات
امتیاز دهید :

معرفی بهترین روش های درمان گیاهی واریس پا

معرفی بهترین روش های درمان گیاهی واریس پا
تاریخ : ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ / تعداد بازدید : 41017

برای درمان بیماری واریس، روش‌های مختلفی وجود دارد که شامل انجام ورزش، مصرف برخی مواد غذایی، بهبود سبک زندگی، پوشیدن جوراب واریس و انجام روش‌های درمانی علم مدرن است. اما در این میان می‌توانید از روش‌های درمان گیاهی واریس پا نیز برای به تسریع فرآیند بهبودی، کمک بگیرید. لذا در ادامه به معرفی انواع گیاهان و روغن‌های گیاهی مؤثر در درمان واریس پا می‌پردازیم.

روش های درمان گیاهی واریس پا

 

برای درمان بیماری واریس، روش‌های مختلفی وجود دارد که از آن جمله می‌توان استفاده از تجهیزات پزشکی، پوشیدن جوراب واریس، لیزر و در نهایت عمل جراحی را نام برد. اما در این میان، روش‌های طب سنتی نیز می‌توانند به کاهش التهابات و درد کمک کرده و از طرفی گردش خون در رگ‌ها را بهبود دهند.

درمان واریس با آلوورا

 

ترکیب آلوورا، هویج و سرکه سیب، یک ماسک گیاهی و درمانی عالی برای واریس پا است. ژل آلوورا طبیعی، حاوی ترکیبی به نام اسید سیلیسیک است که در کنار مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان، ویتامین A و برخی آنزیم‌ها، منجر به تقویت پوست و تسهیل موضعی گردش خون می‌شوند و در کنار سرکه سیب و ویتامین‌های گروه B، A و K موجود در هویج، به از بین بردن رگ‌های واریسی کمک می‌کنند.

به‌منظور تهیه این ماسک برای درمان گیاهی واریس پا، باید آب یک هویج، 1 قاشق غذاخوری ژل طبیعی آلوورا و 1 قاشق غذاخوری سرکه سیب را با هم مخلوط کرده و روی محل درگیر ماساژ دهید.

روش های درمان گیاهی واریس پا

درمان واریس با سرکه سیب

 

استفاده از سرکه سیب، یکی از روش‌های درمانی عالی برای بیماری واریس است. سرکه سیب، با تسهیل گردش خون در موضع، به بهبود بیماری و کاهش رگ‌های واریسی کمک می‌کند. مالیدن سرکه سیب به موضع درگیر، یکی از مؤثرترین روش‌های درمان گیاهی واریس پا است. فراموش نکنید پیش از مصرف، سرکه سیب را با اندکی آب، رقیق کرده و هر روز قبل از خواب و صبح زود به مدت چند ماه این کار را تکرار کنید.

درمان واریس با زنجبیل

زنجبیل به‌عنوان یک درمان گیاهی واریس پا، مانند یک مرحم عمل می‌کند. اما توجه داشته باشید که استعمال زنجبیل با سوزش پوست همراه است، پس اگر دچار زخم‌های واریسی شده‌اید، ابداً از این روش درمانی استفاده نکنید. برای تهیه مرحم زنجبیل، یک عدد زنجبیل تازه را با 4 حبه سیر و 2 قاشق غذاخوری نمک دریا، مخلوط کنید و خمیر به‌دست آمده را روی موضع قرار دهید. این ترکیب یک مسکن طبیعی برای درد و همین‌طور یک داروی طبیعی برای کاهش التهاب ناشی از انواع واریس خواهد بود.

از روغن زنجبیل می‌توانید برای ماساژ پاها و کاهش علائم واریس نیز استفاده کنید. ماساژ با روغن زنجبیل باعث ایجاد گرما در سطح پوست می‌شود، که این امر به گردش خون و تسکین درد کمک می‌کند.

درمان واریس با زنجبیل

درمان واریس با روغن سیاه دانه

روغن سیاه‌دانه حاوی آنتی‌اکسیدان بوده و می‌تواند رگ‌های خونی را تقویت کند. ماساژ روغن سیاه دانه به دلیل خاصیت ضدالتهابی که دارد، در بهبود واریس پا مؤثر است.

درمان واریس با روغن کندر

روغن کندر علاوه‌بر خاصیت آرامش‌بخشی که دارد، به بهبود گردش خون زیر پوست نیز کمک کرده و در درمان واریس مؤثر است.

درمان واریس با روغن سرو

استعمال روغن سرو باعث تنگ و کوچک شدن بافت‌ها می‌شود و در نتیجۀ این امر، گردش خون در رگ‌ها بهبود می‌یابد. با افزایش گردش خون، مشکل گرفتگی دریچه‌های بازگشت خون به قلب، کاهش یافته و در نتیجه از میزان تورم رگ‌ها کاسته می‌شود.

درمان واریس با روغن رزماری

روغن رزماری دارای خواص ضدالتهابی است و استفاده از آن، علاوه‌بر کاهش التهاب در ناحیه رگ‌های واریسی، منجر به کاهش درد نیز خواهد شد.

درمان واریس با روغن رزماری

درمان واریس با روغن گیاهی بادرنجبویه

روغن گیاه بادرنجبویه با بهبود گردش خون، مانع جمع شدن خود در رگ‌ها شده و در نتیجه به بهبود علائم واریس پا کمک می‌کند. استفاده از روغن بادرنجوبه به گشاد نگاه‌داشتن رگ‌های خونی پا کمک کرده و بازگشت خون به قلب را تسهیل می‌کند.

درمان واریس با روغن بابونه

روغن بابونه آرامش‌بخش بوده و می‌تواند دردهای ناشی از انواع واریس را تسکین دهد. استعمال روغن بابونه در محل‌های درگیر و نواحی متورم ناشی از واریس، احساس سنگینی پاها را کاهش خواهد داد. می‌توانید هر شب قبل از خواب، روغن بابونه را با اندکی روغن نارگیل مخلوط کرده و با آن، پاهای خود را ماساژ دهید.

درمان واریس با روغن ‌هلی کریزوم

این روغن علاوه‌بر اینکه دارای خاصیت ضدالتهابی است، به بهبود گردش خون در موضع درگیر با واریس پا نیز کمک می‌کند. استعمال این روغن علاوه بر کاهش درد و کاهش التهابات، مانع شکل‌گیری رگ‌های واریسی جدید خواهد شد.

یکی از اولین اقداماتی که افراد باید برای درمان واریس پا انجام دهند، خرید جوراب واریس است. این محصول با ایجاد فشار لازم به عضلات مختلف پا، علاوه‌بر کاهش خستگی و درد در پاها، برای پیشگیری از ابتلا به واریس نیز بسیار مؤثر است.

درمان واریس با روغن ‌هلی کریزوم

روش‌های مختلفی برای درمان واریس وجود دارد که یکی از آن‌ها، درمان گیاهی واریس پا است. روغن‌هایی که در این مقاله معرفی شدند، همگی با ایجاد گرمای موضعی، به بهبود جریان گردش خون در رگ‌ها کمک کرده و به دلیل خاصیت ضدالتهابی که دارند، علاوه‌بر کاهش درد و التهاب، به بهبود علائم بیماری نیز کمک خواهند کرد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، علاوه‌بر استفاده از لوازم طبی، انجام ورزش، اصلاح رژیم غذایی و پوشیدن جوراب واریس، از این روغن‌های گیاهی نیز برای کمک به روند درمان رگ‌های واریسی کمک بگیرید.