Inner Banner
مقالات
  • صفحه اصلی
  • دسترسی سریع
  • مقالات
  • راهکارهای نوین و جدید برای درمان زانو درد ( درمان درد زانو )
امتیاز دهید :

راهکارهای نوین و جدید برای درمان زانو درد ( درمان درد زانو )

راهکارهای نوین و جدید برای درمان زانو درد ( درمان درد زانو )
تاریخ : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / تعداد بازدید : 6086

زانو درد یکی از عارضه‌های بسیار شایع در بین افراد است که اگر به طور درست و دقیق درمان نشود مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت جدی را به وجود خواهد آورد. بسیاری از مشکلاتی که برای زانو پیش می‌آید نیاز به درمان پزشکی ندارد و با استفاده از ترفندهای موجود می‌توانید به راحتی آن‌ها را درمان کنید. گاهی اوقات ایجاد چند تغییر بسیار کوچک در زندگی روزمره باعث کاهش درد می‌شود. به طور مثال استفاده کردن از کفش‌های طبی مناسب یکی از راهکارهایی است که می‌تواند به عنوان یک تعییر کوچک اما موثر شناخته شود و دردهای آزاردهنده‌ی زانو را از شما برای همیشه دور کند.

درد زانو علل مختلفی دارد که تمام آن‌ها نشات گرفته از ساختار ضعیف و یا پوکی استخوان باشد. تنها در صورتی که ضربه‌ی شدیدی به زانوی شما وارد شده است و احساس می‌کنید که امکان شکستگی وجود دارد و یا دچار آرتروز زانو شده‌اید به پزشک معالج خود برای درمان مراجعه کنید و از انجام هرگونه درمان خانگی اجتناب کنید. در غیر اینصورت شما می‌توانید با استفاده از روش‌ها و راهکارهای درمان خانگی، درد زانوی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و بعد از گذشت زمان تمام علائم زانو درد را برای همیشه از زندگی خود دور کنید.

ما در این مقاله سعی خواهیم کرد راهکارهای تاثیرگذار و قابل اجرا در خانه را مورد بررسی قرار دهیم و به آموزش چگونگی اجرای آن‌ها در خانه بپردازیم.

 

کمپرس سرد سریع ترین روش برای درمان زانو درد

یکی از راهکارهایی که تاثیر بسیار زیادی در کاهش درد زانوی شما دارد، استفاده از کمپرس سرد است. کمپرس یخ را به مدت 10 الی 20 دقیقه بر روی قسمت آسیب دیده بگذارید و این کار را به مدت دو تا سه بار در روز تکرار کنید.

فراموش نکنید هنگام استفاده از کمپرس یخ، آن را به صورت مستقیم بر روی پوست خود قرار ندهید، می‌توانید از حوله به عنوان یک محافظ استفاده کنید.

محصولات طبی مانند زانو بند

یکی دیگر از روش‌هایی که در کاهش درد زانوی شما بسیار موثر خواهد بود استفاده از زانو بند طبی در مدل‌های متفاوت است.

درمان زانو درد با محصولات طبی

با استفاده از محصولات می‌توانید فشار وارده بر روی زانوی خود را به حداقل برسانید و بر اساس همین اتفاق، علائم زانو درد را برای همیشه از خود دور کنید.

 

درمان زانو درد با ورزش

ورزش یکی از راه‌هایی است که بیماری آرتروز را به تاخیر می‌اندازد. به طور کلی با افزایش قدرت عضلات، مفاصل و بافت غضروفی می‌توانید درد وارده بر زانوی خود را کاهش دهید. البته فراموش نکنید که اگر دچار آرتروزهای شدید هستید قبل از انجام‌دادن ورزش با پزشک معالج خود مشورت کنید تا به آسیب‌های خطرناک ورزشی دچار نشوید. برای درمان آرتروز زانو پیشنهاد می کنیم مقاله جامع و کامل مرتبط را حتما مطالعه کنید

کاهش وزن موثرترین راهکار برای درمان زانو درد

یکی از دلایل مهم زانو درد و یا آرتروزها، اضافه‌ی وزن بیش از حد است. تحمل وزن اضافه برای زانو‌ها غیر ممکن است و بعد از گذشت مدتی فرد مبتلا به بیماری آرتروز می‌شود و یا باید در پی درمان ساییدگی زانو باشد. یکی از مهمترین و موثرترین راهکارهای موجود برای درمان زانو درد و آرتروز زانو در خانه، تغییر رژیم غذایی و کاهش وزن است. استفاده کردن از رژیم‌های غذایی بسیار سالم و متعادل بهترین راه برای کاهش درد و علائم زانو درد است.

در این نوع رژیم استفاده از سبزیجات و میوه‌ها و موادی که دارای فیبر بسیار زیادی هستند در اولویت قرار دارند، و استفاده از گوشت و مرغ به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند.

یکی از دلایلی که استفاده از موادی که فیبر آن‌ها بالا است را می‌توان تاثیر بسیار زیاد فیبر در تقویت غضروف‌ها و مفاصل دانست.

 تا هنگامی که وزن شما کم می شود بهترین راهکار برای تحمل وزن استفاده از زانوبند همانند زانوبند چهار فنره، زانوبند با مفصل مدرج، زانوبند قابل تنظیم با کشکک باز است

 

داروها بهترین روش برای درمان زانو درد

استفاده از داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی می‌تواند در کاهش درد بسیار موثر باشد. البته باید توجه کنید که مصرف برخی از داروها باید به صورت مستقیم زیر نظر پزشک متخصص و معالج شما صورت گیرد. البته می‌توانید از داروهایی مانند ژل‌های ضد التهاب نیز برای کاهش درد استفاده کنید.

 

بیش از حد استراحت نکنید

استراحت بیش از حد باعث می‌شود تا عضلات شما ضعیف شوند. با ضعیف شدن بیش از حد عضلات، درد مفاصل افزایش پیدا می‌کند و قابل لمس می‌شود.

استراحت هنگام زانو درد

برای اینکه زیاد به زانوی خود استراحت ندهید باید یک برنامه‌ی ورزشی مناسب که توسط پزشک معالج شما مشخص شده باشد را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود داشته باشید و طبق آن پیش بروید. ورزش‌های روزانه به شما کمک می‌کند تا عضلات خود را تقویت کنید و این امر باعث کاهش دردهای آزاردهنده زانو درد و آرتروز زانو می‌شود.

 

حرف آخر

شرکت آدور با هدف افزایش سطح سلامت و آگاهی جامعه در تلاش است تا بهترین و موثرترین راهکارهای موجود را به مخاطبان خود معرفی کند. محصولات طبی آدور نظیر زانو بندهای متفاوت که هر کدام کارایی مختص به خود را داشته و بر اساس نیاز شما طراحی شده‌اند را می‌توانید در سرتاسر کشور با قیمت مناسب تهیه نمایید. همچنین در صورتی که نتوانستید محصول مورد نظر را در بازار محلی پیدا کنید، کافی است به وب سایت آدور مراجعه کرده و خرید خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

 مطالب مرتبط