اخبار

اخبار روز دنیا در زمینه تندرستی ، ورزش ، توصیه های پزشکی ، تجهیزات جدید را می توانید از سایت آدور پیگیری نمایید

Inner Banner
مقالات

آسیب های تاندون زانو

زانو یکی از مهم‌ترین اعضا و از اصلی‌ترین مفاصل بدن انسان است. اگر این مفصل مهم آسیب ببیند، در بسیاری از حرکات اساسی روزمره مانند راه رفتن و نشستن دچار مشکل خواه..

۱۳۹۹/۰۹/۱۲ 12160 بیشتر بخوانید

غضروف زانو

غضروف زانو یکی از مهمترین اجزای مفصل بزرگ زانو بوده و حرکاتی چون راه رفتن، خم شدن پا، نشستن، دویدن و ... را برای فرد ساده می‌کند. اگر غضروفی وجود نداشت، ساییده ..

۱۳۹۹/۰۹/۱۰ 7001 بیشتر بخوانید

درمان زانو درد با ورزش

برای درمان زانو درد با وزرش بهتر است ابتدا کمی با ساختار زانو آشنا شویم. زانو بزرگترین مفصلی است که در بدن انسان وجود دارد و از رباط‌ها و مفاصل دیگر تشکیل شده‌ا..

۱۳۹۹/۰۹/۰۹ 3641 بیشتر بخوانید

در رفتگی کشکک زانو (دررفتگی کشکک زانو)

دررفتگی کشکک زانو می‌تواند بنا به دلایل مختلفی همچون آسیب دیدن در ورزش، تصادف یا افتادن در حین کار و ... ایجاد شود. تعیین علت و میزان آسیب، نقش مهمی در درمان در..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 1835 بیشتر بخوانید

پارگی رباط صلیبی

زانو یکی از مفصل‌های مهم بدن است که بروز هرگونه آسیب و مشکلی در آن، حرکت کردن را دشوار و در برخی موارد غیرممکن خواهد کرد. بسیاری از افراد به دلیل وزن بالا دچار ..

۱۳۹۹/۰۹/۰۵ 1714 بیشتر بخوانید

مینیسک زانو

آسیب‌های زانو تنها به درد و ورم منتهی نشده و بیماری‌های این مفصل مهم و بزرگ، بسیار فراتر از تصورات ماست. مفصل زانو از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که اولین نشانه ضع..

۱۳۹۹/۰۹/۰۳ 7625 بیشتر بخوانید

تنگی کانال نخاع چیست

ستون فقرات انسان یکپارچه نیست؛ بلکه از یکسری مهره‌های استخوانی پیوسته تشکیل شده است تا بتوانیم انعطاف لازم برای حرکات مختلف را داشته باشیم. این مهره‌های استخوان..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 1566 بیشتر بخوانید

درد سیاتیک، مسکن قوی برای درد سیاتیک

یکی از عمده‌ترین دلایل بروز درد سیاتیک، سبک زندگی غلط و ورزش نکردن است. زمانی که عضلات بدن ضعیف می‌شوند، قابلیت تحمل ایستادن‌های طولانی و یا نشستن‌های بی‌وقفه ر..

۱۳۹۹/۰۹/۰۲ 11998 بیشتر بخوانید

فتق دیسک کمری

درد در ناحیه کمر معمولاً بر اثر تصادف، بلندکردن اشیای سنگین، افزایش وزن، نشستن و ایستادن طولانی ‌مدت، بالا رفتن سن و انجام ورزش‌های سنگین یا بی‌تحرکی رخ می‌دهد...

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 1338 بیشتر بخوانید

تفاوت دیسک کمر و گرفتگی عضلات

دیسک کمر، دیسک گردن و درد سیاتیک از جمله شایع‌ترین بیماری‌هایی است که به دلیل نشستن‌ها و ایستادن‌های نامناسب، عدم تحرک و سبک زندگی غلط بروز پیدا می‌کنند. گاهی ب..

۱۳۹۹/۰۹/۰۱ 12115 بیشتر بخوانید